ثبات در رقم 6.8 درصد و افزایش تعداد شاغلان

نرخ اشتغال در کانادا در ماه مارچ سال 2015

نرخ اشتغال در کانادا در ماه مارچ سال 2015

در ماه مارچ بازار کار کانادا با شگفتی بسیار همراه بود زیرا برخلاف پیش‌بینی اقتصاددانان مبنی بر کاهش 10 هزار نفری از تعداد شاغلان کشور، در این ماه 29 هزار نفر بر عده شاغلان افزوده شد.

به گفته اداره آمار کانادا بیشترین این افزایش به شاغلان پاره‌وقت (با 6 هزار و 800 مورد) مربوط می‌شود و این در حالی است که در این ماه از تعداد شاغلان تمام‌وقت 28 هزار نفر کاسته شده است. بخش عمده این افزایش نیز استخدام‌های دولتی با 27 هزار نفر در بخش مشاغل عمومی بوده است.

بر اساس همین گزارش در این ماه نرخ بیکاری در همان رقم 6.8 درصد ثابت مانده است.

در این ماه به‌رغم کاهش قیمت نفت، اعداد و ارقام مربوط به وضعیت اشتغال در استان البرتا بدون تغییر ماند و در استان ساسکاچوان افزایش 7 هزار نفری در تعداد شاغلان اتفاق افتاد.

در دو استان کبک و انتاریو نیز وضعیت اشتغال ماه مارچ نسبت به ماه پیش از آن تغییری نداشت.

مشاغلی که در این ماه بیشترین میزان رشد در آنها اتفاق افتاد عبارت بودند از مشاغل فنی و حرفه‌‌ای با حدود 20 هزار مورد افزایش تعداد شاغلان و مشاغل مربوط به حوزه منابع طبیعی با 6 هزار و 300 مورد افزایش. در نقطه مقابل در بخش ساخت و ساز از تعداد نیروهای شاغل موجود 12 هزار و 100 نفر کاسته شد و بخش تولید نیز 2 هزار و 400 نفر از نیروهای خود را از دست داد.

اداره آمار کانادا در گزارش خود اعلام کرد که بیشتر افزایش مشاغل طی یک‌ سال گذشته به گروه شغلی 55 سال به بالا (که بیشتر آنها را نیز زنان این گروه سنی تشکیل می‌دهند) تعلق داشته است. بر اساس همین گزارش در ماه مارچ میزان اشتغال گروه سنی جوانان و نیز گروه سنی 24 تا 55 سال تغییر چندانی به خود ندید.

آقای داگلاس پورتر،‌اقتصاددان ارشد بانک مونترال، طی یادداشتی در این‌باره می‌گوید: «از گزارش ماه مارچ انتظار زیادی نمی‌رفت اما خوشبختانه این گزارش بسیار فراتر از انتظارات ظاهر شد. با وجود این‌که بحث‌های زیادی در مورد جزئیات این گزارش وجود دارد اما در هر حال با توجه چالشی که بازار کار در ابتدای سال 2015 با آن مواجه شد،‌ باید پذیرفت که هر نوع دستاوردی بهتر از کاهش و از دست دادن است. در هر حال نکته مهم این است که وضعیت بازار کار به تدریج در حال بهتر شدن است و همزمان وضعیت اقتصادی کشور نیز مسیر رشد تدریجی را در پیش گرفته است.»

به گفته آقای اوری شنفلد، اقتصاددان ارشد بانک CIBC، گزارش ماه مارچ بانک مرکزی را از نگرانی برای کاهش بیشتر نرخ بهره در آینده نزدیک نجات داده است و از احتمال کاهش نرخ برابری دلار کانادا و امریکا نیز کاسته است. وی در این‌باره در یادداشتی می‌گوید: «بعد از برخورد با سیل عظیم داده‌های ضعیف و ارقام ناخوشایند ماه‌های ژانویه و فوریه، ارقام مربوط به گزارش ماه مارچ موجی از خوش‌بینی را ایجاد نموده است.»

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.        

 هشدار: همه حقوق این مطلب متعلق به سایت کاریابی بین المللی کنپارس است و استفاده غیر مجاز از آن موجب تعقیب قانونی است. برای اطلاع از چگونگی استفاده مجاز از این مطلب آیین نامه مربوطه را اینجا بخوانید.
دو شنبه ۷ اردي بهشت ماه ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۲:۲۷ ق.ظ - پیوند همیشگی
تعداد بازدید: ۴۲۸۳ Bookmark and Share - به اشتراک بگذارید

ورود به سایت

شما مجوز مشاهده ادامه این مطلب را ندارید.
مطالعه متن کامل بیشتر مقالات این سایت تنها برای اعضا امکان پذیر است. عضویت در سایت رایگان و سریع است. اگر عضو نیستید، از اینجا ثبت نام کنید.

آخرین اخبار و مقالات پیرامون کار در کانادا:

حق تکثیر، نوشتار سلب مسئولیت و سیاست حفظ حریم شخصی

کلیه حقوق این نوشته برای کاریابی بین المللی کنپارس محفوظ است.

کلیه حقوق این نوشته برای کاریابی بین المللی کنپارس محفوظ است.
کلیه محتوای این وب سایت (شامل اخبار، مقالات و سایر مطالب، جز در مواردی که صراحتا ذکر شده است) توسط تیم متخصص نویسندگان کاریابی بین المللی کنپارس تهیه شده است. نقل مطالب در سایر سایت ها، تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به خود مطلب مجاز است. چاپ و نشر مطالب این وب سایت در خارج از محیط اینترنت تنها با اخذ اجازه کتبی از کاریابی بین المللی کنپارس مجاز است. استفاده از مطالب این وب سایت در سایت های دیگر بدون درج منبع، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در صورت مشاهده، کاریابی بین المللی کنپارس با استفاده از کلیه ابزار های قانونی در دسترس خود، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام خواهد کرد.
جهت اطلاع از نحوه لینک دادن به مطالب سایت، این مطلب را مطالعه نمایید.

نوشتار سلب مسئولیت (Disclaimer):
نویسندگان مطالب این وب سایت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مطالب هنگام تهیه بدون اشتباه و کامل باشند. با این وجود، کاریابی بین المللی کنپارس هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مطالب وب سایت و برداشت های شخصی خوانندگان از آنها قبول نمی کند.
بدیهی است مسئولیت کاریابی بین المللی کنپارس در قبال مشتریان و در چارچوب قرارداد منعقد شده محفوظ است.

سیاست حفظ حریم شخصی (Privacy Policy):
در مجموعه کنپارس ما سرویسهای (خدمات) مختلفی به افراد جویای کار در چارچوب قوانین حاکم ارائه میکنیم. برخی از این خدمات در زمینه های فرهنگی، خبری، اطلاع رسانی عام المنفعه و غیر انتفاعی هستند و برخی جنبه ی تجاری دارند.
مجموعه کنپارس همواره به آنچه در سیاست حفظ حریم شخصی و حراست از اطلاعات شخصی موکلین، مشتریان خدمات و سرویسهای مختلف و کاربران وبسایتها و اپلیکیشن‌های وابسته به کنپارس آمده است پایبند است.

این امکان به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

جستجو در سایت :

راهنمای جستجو:
 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
  "قوانین مهاجرت"
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
  مهاجرت پرستاران
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از title: استفاده کنید. مانند:
  title:مهاجرت پرستاران
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از body: استفاده کنید. مانند:
  body:بهداشت دهان و دندان
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از brief: استفاده کنید. مانند:
  brief:کالج های انتاریو
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان"

 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.


با عرض پوزش، کلیک راست بر روی صفحه تنها برای اعضا سایت فعال است.
لطفا در صورتی که عضو سایت شده اید، از کلید سمت راست صفحه سایت برای ورود به سایت استفاده فرمایید.

البته، اگر مایل به ورود نیستید، می توانید در بیشتر مرورگر ها:
جهت باز کردن یک لینک در صفحه جدید، هنگام کلیک کلید شیفت (Shift) را نگه دارید.
جهت باز کردن یک لینک در تب جدید، هنگام کلیک کلید کنترل (Control) را نگه دارید و یا از کلید وسط ماوس جهت کلیک کردن استفاده فرمایید.