پنج روندی که در سال جدید بازار کار کانادا را شکل می‌دهند

پنج روندی که در سال جدید بازار کار کانادا را شکل می‌دهند

تام تورین-فایننشال پست

 

عوامل بسیاری هستند که بازار کار سال جدید را برای بیزینس‌ها و نیروهای کار در سراسر کشور تعریف می‌کنند. برای مدتی همچنان احتمال پایین‌ بودن قیمت نفت وجود دارد و این امر سبب خواهد شد تا بر حجم بدهی‌های مصرف‌کنندگان و نیز دولت افزوده شود. از یک سو گروه سنی دیگری معروف به Generation Z (گروه سنی متولدین بعد از نیمه دهه نود تا پیش از سال 2015) در حال ورود به بازار کار هستند و از سوی دیگر برخی از افراد متعلق به نسل بومرها همچنان در بعضی از رشته‌های فنی مشغول به فعالیت هستند. 

اقتصاددانان و نهادهای اقتصادی سال گذشته با مشاهده رشد میزان اشتغال نگاهی خوش‌بینانه به سال جدید پیدا کردند. در این مطلب توجه شما را به آنچه به گمان ما در سال 2015 در بازار کار کانادا اتفاق خواهد افتاد و آنچه شرکت‌ها، نیروهای کار و جویندگان کار باید به آنها توجه داشته باشند می‌پردازیم.

 

حرکت از غرب به شرق در کانادا

گفتگو با افراد زیادی از صنایع مختلف تایید می‌کند که در سال جدید نیاز به مهندسان ماهر و کارگران متخصص همچنان بالا خواهد ماند. پیش‌بینی ما این است که در سه‌ماهه دوم سال با افزایش این نیاز و تغییراتی در آن مواجه باشیم. با کاهش قیمت برابری دلار کانادا، صنایع تولیدی سال بسیار خوبی را آغاز خواهند کرد و پیش‌بینی ما این است که در این بخش که از نظر صادرات نیز بخشی قوی خواهد بود، نیاز به نیروهای متخصص بسیار افزایش پیدا کند.

در همه بخش‌ها و مناطق به حجم عظیمی از نیروهای با تخصص بالا نیاز وجود خواهد داشت به‌ویژه در بخش‌های تولیدی در جنوب‌غربی استان انتاریو، پروژه‌های گاز طبیعی مایع که در استان بریتیش کلمبیا به اجرا در خواهند آمد، سازه‌های عظیم برق آبی در استان‌های منیتوبا و کبک و بالاخره به‌رغم پایین بودن قیمت حامل‌های انرژی در بخش انرژی قسمت‌های غربی کانادا. سرمایه‌گذاری‌های جدید در بخش صنایع فضایی در سال 2015 نیز به بیشتر شدن میزان اشتغال در این بخش خواهد انجامید.

 

نیاز در حوزه‌های فنی بسیار بالا خواهد بود.

این نیاز توسط بخش‌های تولیدی،‌ هوافضا، انبارداری و تدارکات ایجاد خواهد شد. حدود 80 درصد از صادرات استانی کشور در طول سال 2014 توسط بخش تولیدی استان انتاریو انجام شده و این در حالی بوده که در قسمت‌هایی از این بخش نیروی تازه چندانی هم به کار گرفته نشده بود و این بخش در حال احیای مجدد بود. اداره آمار کانادا بر این باور است که امسال علاوه بر کارهایی که باید انجام شوند، در قسمت‌های مختلف صنایع ماشین‌آلات، تجهیزات موتور و انتقال قدرت، کشاورزی، ساخت وساز و صنعت و معدن نیز سفارشات کاری زیادی وجود خواهد داشت که معنای آن چیزی نیست جز نیاز به نیروی کار بیشتر.

 

معضل خلاء تخصص و نیز بیکاری جوانان به قوت خود باقی خواهد ماند.

سال گذشته شاهد بودیم که بحث‌های زیادی در مورد عوامل موثر در بیکاری جوانان در گرفت: انترن‌شیپ‌های بدون دستمزد،‌ عدم تناسب بین مهارت‌ها و اجبار فارغ التحصیلان به انجام مشاغل پاره‌وقت به دلیل اشباع صنایع مورد نظر آنها از نیروی کار. این مشکلات امسال هم همچنان وجود خواهند داشت. مدیران معتقدند که بخش زیادی از جوانانی که در حال حاضر فارغ‌التحصیل می‌شوند به موضوع آینده مشاغل فکر نکرده‌اند و همین امر سبب می‌شود تا آن دسته از مهارت‌هایی را که برای کار در یکی از مشاغل موجود به آن نیاز دارند کسب نکنند. وقتی صحبت از نیروهای فنی‌حرفه ای متخصص می‌شود نیز لازم است که در مدارس و خانواده‌ها این تفکر جا بیفتد که مشاغل رده پایین گذشته،‌ در حال و آینده جزو مشاغل رده بالا و پردرآمد محسوب خواهند شد.   

 

کارفرماها به دنبال نیروهایی جامع‌الاطراف یا همه‌چیز تمام هستند.

این‌روزها کارفرماها قابلیت‌هایی بیشتر و بیشتر از نیروهای خود انتظار دارند. شرکت‌ها امروزه بیش از پیش به ارزش آموزش نیروهایشان پی برده‌اند و نیروها نیز بیش از هر زمان دیگری از نیاز به افزایش تخصص‌های خود به منظور حفظ کارشان سخن می‌گویند. شرکت‌ها به نیازهای آینده فکر می‌کنند و به این ترتیب مهارت‌های خاصی لازم خواهند شد از جمله آشنایی با رسانه‌های جدید، توان درک مفاهیم در رشته‌های مختلف و متعدد، آشنایی با ابزارها و تکنیک‌های متنوع،‌ کار گروهی در فضای مجازی و بالاخره توانایی حل مسئله به روش‌های خلاقانه و نه شیوه‌های مرسوم.

 

حضور نسل Z یا Generation Z در بازار کار این بازار را با تغییراتی مواجه خواهد ساخت.

متعلقان این نسل سرشار از ایده‌های بکر و جدید هستند و برای یافتن راه‌حل‌های تازه از روش‌ها و ابزارهای متعدد استفاده می‌کنند. این نیروها به هرچه که خواسته‌اند با یک اشاره انگشت دست یافته‌اند به همین دلیل آنها مانند نسل‌‌های گذشته نیازی به صبر کردن برای راهنمایی شدن و دستور گرفتن در خود حس نمی‌کنند. علاوه بر این از نظر آنها بهره‌وری و مولد بودن در نشستن پشت یک میز و چسبیدن به آن خلاصه نمی‌شود و با تعریف خود به عنوان نیروهای کار آزاد و ارزشمند، برای خود آزادی عمل بیشتری فراهم می‌کنند. 

 

البته شاید در ابتدای سال جدید، اقتصاد کشور با مشکلاتی هم روبه‌رو شود اما قطعا در سه‌ماهه دوم سال در بخش‌های گوناگونی از نقاط مختلف کشور با فرصت‌های خوبی برخورد خواهیم کرد.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

 

 هشدار: همه حقوق این مطلب متعلق به سایت کاریابی بین المللی کنپارس است و استفاده غیر مجاز از آن موجب تعقیب قانونی است. برای اطلاع از چگونگی استفاده مجاز از این مطلب آیین نامه مربوطه را اینجا بخوانید.
دو شنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۳ در ۰۱:۳۸:۲۹ ب.ظ - برگردان نادیا غیوری - پیوند همیشگی
تعداد بازدید: ۳۲۱۷ Bookmark and Share - به اشتراک بگذارید

ورود به سایت

شما مجوز مشاهده ادامه این مطلب را ندارید.
مطالعه متن کامل بیشتر مقالات این سایت تنها برای اعضا امکان پذیر است. عضویت در سایت رایگان و سریع است. اگر عضو نیستید، از اینجا ثبت نام کنید.

آخرین اخبار و مقالات پیرامون کار در کانادا:

حق تکثیر، نوشتار سلب مسئولیت و سیاست حفظ حریم شخصی

کلیه حقوق این نوشته برای کاریابی بین المللی کنپارس محفوظ است.

کلیه حقوق این نوشته برای کاریابی بین المللی کنپارس محفوظ است.
کلیه محتوای این وب سایت (شامل اخبار، مقالات و سایر مطالب، جز در مواردی که صراحتا ذکر شده است) توسط تیم متخصص نویسندگان کاریابی بین المللی کنپارس تهیه شده است. نقل مطالب در سایر سایت ها، تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به خود مطلب مجاز است. چاپ و نشر مطالب این وب سایت در خارج از محیط اینترنت تنها با اخذ اجازه کتبی از کاریابی بین المللی کنپارس مجاز است. استفاده از مطالب این وب سایت در سایت های دیگر بدون درج منبع، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در صورت مشاهده، کاریابی بین المللی کنپارس با استفاده از کلیه ابزار های قانونی در دسترس خود، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام خواهد کرد.
جهت اطلاع از نحوه لینک دادن به مطالب سایت، این مطلب را مطالعه نمایید.

نوشتار سلب مسئولیت (Disclaimer):
نویسندگان مطالب این وب سایت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مطالب هنگام تهیه بدون اشتباه و کامل باشند. با این وجود، کاریابی بین المللی کنپارس هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مطالب وب سایت و برداشت های شخصی خوانندگان از آنها قبول نمی کند.
بدیهی است مسئولیت کاریابی بین المللی کنپارس در قبال مشتریان و در چارچوب قرارداد منعقد شده محفوظ است.

سیاست حفظ حریم شخصی (Privacy Policy):
در مجموعه کنپارس ما سرویسهای (خدمات) مختلفی به افراد جویای کار در چارچوب قوانین حاکم ارائه میکنیم. برخی از این خدمات در زمینه های فرهنگی، خبری، اطلاع رسانی عام المنفعه و غیر انتفاعی هستند و برخی جنبه ی تجاری دارند.
مجموعه کنپارس همواره به آنچه در سیاست حفظ حریم شخصی و حراست از اطلاعات شخصی موکلین، مشتریان خدمات و سرویسهای مختلف و کاربران وبسایتها و اپلیکیشن‌های وابسته به کنپارس آمده است پایبند است.

این امکان به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

جستجو در سایت :

راهنمای جستجو:
 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
  "قوانین مهاجرت"
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
  مهاجرت پرستاران
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از title: استفاده کنید. مانند:
  title:مهاجرت پرستاران
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از body: استفاده کنید. مانند:
  body:بهداشت دهان و دندان
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از brief: استفاده کنید. مانند:
  brief:کالج های انتاریو
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان"

 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.


با عرض پوزش، کلیک راست بر روی صفحه تنها برای اعضا سایت فعال است.
لطفا در صورتی که عضو سایت شده اید، از کلید سمت راست صفحه سایت برای ورود به سایت استفاده فرمایید.

البته، اگر مایل به ورود نیستید، می توانید در بیشتر مرورگر ها:
جهت باز کردن یک لینک در صفحه جدید، هنگام کلیک کلید شیفت (Shift) را نگه دارید.
جهت باز کردن یک لینک در تب جدید، هنگام کلیک کلید کنترل (Control) را نگه دارید و یا از کلید وسط ماوس جهت کلیک کردن استفاده فرمایید.