از مجموعه مقالات وبسایت آموزشی جدید کنپارس

کاور لتر چیست و به چه کاری می‌آید؟

کاور لتر چیست و به چه کاری می‌آید؟

یکی از اصطلاحاتی که کارجویان در بازار کار کانادا به دفعات با آن برخورد می‌کنند عبارت cover letter است به معنای نامه‌ای که بر روی رزومه کاری و برای توصیف بیشتر محتوای آن برای کارفرما ارسال می‌شود. تهیه کاور لتر یکی از چالش‌های جدی برای کارجویان حتی آنها که زبان اصلی آنها انگلیسی است می‌باشد چرا که برخلاف رزومه که می‌توان آن را به صورت عمومی generic هم تهیه کرد-اگر چه رزومه عمومی از کارایی کمتری نسبت به رزومه targeted برخوردار است.-، یک کاور لتر حرفه‌ای وابستگی زیادی به مشخصات شغلی دارد که برای آن تقاضا داده می‌شود و به همین دلیل، قاعده کلی این است که به تعداد رزومه‌ای که ارسال می‌شود باید کاور لتر متناسب با آن موقعیت‌های شغلی تهیه شود.

در چند سال اخیر و با گسترش یافتن سیستم‌های آنلاین معرفی‌کننده موقعیت‌های شغلی موجود در بازار از سوی کارفرمایان و هم‌چنین معرفی کارجویان آماده برای اشتغال، این پرسش مطرح شده است که «آیا تهیه و ارسال کاور لتر کماکان ضرورت دارد یا نیازی به ارسال آن نیست؟» آیا زمان گذاشتن برای تهیه کاور لتر اتلاف وقت نیست؟ و آیا عدم ارسال آن شانس دریافت کار را کاهش نمی‌دهد؟ از سوی دیگر این پرسش مطرح است که در صورت تهیه و ارسال رزومه targeted دیگر چه نیازی به کاور لتر وجود دارد؟

در این مطلب به معرفی کاور لتر، بخش‌های مختلف آن و مشخصات متمایزکننده یک کاور لتر حرفه‌ای و موثر از یک کاور لتر ضعیف و فرصت‌سوز پرداخته می‌شود و سایر پرسش‌های مطرح در مورد کاور لتر از جمله آنهایی را که در بالا به آنها اشاره رفت در مطالب تکمیلی بعدی معرفی خواهند شد.

 

کاور لتر چه کاربردی دارد؟

...

این بخش اول مقاله‌ای در معرفی cover letter است که متن کامل آن به زودی در وبسایت expressentry.ir منتشر خواهد شد. این وبسایت یک مجموعه آموزشی تعاملی است که در قالب خدمات کنپارس برای موفقیت در سیستم ورود سریع express entry  برای موکلین این شرکت تدارک دیده شده است.

برای آگاهی از سه سطح خدمات کنپارس در سیستم جدید جذب مهاجر کانادا اینجا را ببینید.

 


هشدار: همه حقوق این مطلب متعلق به سایت کاریابی بین المللی کنپارس است و استفاده غیر مجاز از آن موجب تعقیب قانونی است. برای اطلاع از چگونگی استفاده مجاز از این مطلب آیین نامه مربوطه را اینجا بخوانید.
پنج شنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۳ در ۱۱:۳۴:۲۹ ب.ظ - پیوند همیشگی
تعداد بازدید: ۳۲۱۳ Bookmark and Share - به اشتراک بگذارید

ورود به سایت

شما مجوز مشاهده ادامه این مطلب را ندارید.
مطالعه متن کامل بیشتر مقالات این سایت تنها برای اعضا امکان پذیر است. عضویت در سایت رایگان و سریع است. اگر عضو نیستید، از اینجا ثبت نام کنید.

آخرین اخبار و مقالات پیرامون کار در کانادا:

حق تکثیر، نوشتار سلب مسئولیت و سیاست حفظ حریم شخصی

کلیه حقوق این نوشته برای کاریابی بین المللی کنپارس محفوظ است.

کلیه حقوق این نوشته برای کاریابی بین المللی کنپارس محفوظ است.
کلیه محتوای این وب سایت (شامل اخبار، مقالات و سایر مطالب، جز در مواردی که صراحتا ذکر شده است) توسط تیم متخصص نویسندگان کاریابی بین المللی کنپارس تهیه شده است. نقل مطالب در سایر سایت ها، تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به خود مطلب مجاز است. چاپ و نشر مطالب این وب سایت در خارج از محیط اینترنت تنها با اخذ اجازه کتبی از کاریابی بین المللی کنپارس مجاز است. استفاده از مطالب این وب سایت در سایت های دیگر بدون درج منبع، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در صورت مشاهده، کاریابی بین المللی کنپارس با استفاده از کلیه ابزار های قانونی در دسترس خود، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام خواهد کرد.
جهت اطلاع از نحوه لینک دادن به مطالب سایت، این مطلب را مطالعه نمایید.

نوشتار سلب مسئولیت (Disclaimer):
نویسندگان مطالب این وب سایت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مطالب هنگام تهیه بدون اشتباه و کامل باشند. با این وجود، کاریابی بین المللی کنپارس هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مطالب وب سایت و برداشت های شخصی خوانندگان از آنها قبول نمی کند.
بدیهی است مسئولیت کاریابی بین المللی کنپارس در قبال مشتریان و در چارچوب قرارداد منعقد شده محفوظ است.

سیاست حفظ حریم شخصی (Privacy Policy):
در مجموعه کنپارس ما سرویسهای (خدمات) مختلفی به افراد جویای کار در چارچوب قوانین حاکم ارائه میکنیم. برخی از این خدمات در زمینه های فرهنگی، خبری، اطلاع رسانی عام المنفعه و غیر انتفاعی هستند و برخی جنبه ی تجاری دارند.
مجموعه کنپارس همواره به آنچه در سیاست حفظ حریم شخصی و حراست از اطلاعات شخصی موکلین، مشتریان خدمات و سرویسهای مختلف و کاربران وبسایتها و اپلیکیشن‌های وابسته به کنپارس آمده است پایبند است.

این امکان به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

جستجو در سایت :

راهنمای جستجو:
 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
  "قوانین مهاجرت"
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
  مهاجرت پرستاران
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از title: استفاده کنید. مانند:
  title:مهاجرت پرستاران
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از body: استفاده کنید. مانند:
  body:بهداشت دهان و دندان
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از brief: استفاده کنید. مانند:
  brief:کالج های انتاریو
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان"

 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.


با عرض پوزش، کلیک راست بر روی صفحه تنها برای اعضا سایت فعال است.
لطفا در صورتی که عضو سایت شده اید، از کلید سمت راست صفحه سایت برای ورود به سایت استفاده فرمایید.

البته، اگر مایل به ورود نیستید، می توانید در بیشتر مرورگر ها:
جهت باز کردن یک لینک در صفحه جدید، هنگام کلیک کلید شیفت (Shift) را نگه دارید.
جهت باز کردن یک لینک در تب جدید، هنگام کلیک کلید کنترل (Control) را نگه دارید و یا از کلید وسط ماوس جهت کلیک کردن استفاده فرمایید.