چقدر طول می‌کشد تا یک کانادایی کار پیدا کند؟

چقدر طول می‌کشد تا یک کانادایی کار پیدا کند؟

اوضاع روبه‌راه به نظر می‌رسد. چندی پیش اداره آمار کانادا در گزارش‌ خود از بازار کار در کشور عنوان کرده بود که نرخ بیکاری به 6.5 درصد رسیده و این رقم در شش سال گذشته پایین‌ترین رقم بوده است. پس معلوم است که اقتصاد کشور در مسیر درستی حرکت می‌کند.

در workopolis هم ما شاهد افزایش تعداد تقاضاهای آنلاین برای استخدام نیروی کار جدید بوده‌ و به همین دلیل هم انتظار داریم که امسال افراد بیشتری را مشغول به کار ببینیم. ماه‌های سپتامبر و اکتبر امسال از نظر رشد اشتغال ارقام بسیار خوبی را نشان دادند. گرچه تنها با دو ماه نمی‌توان به نتیجه‌گیری کلی رسید اما می‌توان امیدوار بود که این روند مثبت ادامه یابد. بنابراین اگر در جستجوی کار یا در فکر تغییر مسیر شغلی هستید، شرایط فعلی بهتر از چند ماه گذشته است.

چقدر طول می‌کشد تا کار پیدا شود؟

کار جدید پیدا کردن زمان می‌برد. این زمان می‌تواند از دو روز تا یک سال متغیر باشد اما برای خیلی‌ها این زمان معمولا چهار ماه است. اکثریت شرکت‌کنندگان در نظرسنجی  workopolis گفته‌اند که برای رسیدن به موقعیت شغلی مطمئن فعلی‌اشان حدود 16 هفته زمان صرف کرده‌اند.

طی چهار ماه گفته شده، اکثر کانادایی‌ها (65 درصد آنها) گفته‌اند که قبل از استخدام در کار فعلی‌اشان برای بیش از 10 جا رزومه فرستاده‌اند. خیلی‌ از آنها (80 درصد) هم گفته‌اند که همزمان حداقل برای 5 مورد تقاضا می‌داده‌اند تا مطمئن باشند که یکی از آنها به مصاحبه ختم می‌شود.

شاید از همین‌جا بتوان متوجه شد که چرا کارفرماها می‌گویند که هشتاد درصد از رزومه‌هایی که به دستشان می‌رسد دارای شرایط لازم برای دعوت صاحبان آنها به مصاحبه شغلی نیست.

به طور متوسط فقط 2 درصد از صاحبان رزومه‌ها برای مصاحبه فراخوانده می‌شوند. زیرا بخش عظیمی از این رزومه‌ها اصلا خوانده نمی‌شوند چون این روزها کارفرماها نرم‌افزارهایی را به کار می‌برند که بتواند رزومه‌هایی را که دارای بیشترین کلمات کلیدی مورد نظر آنهاست انتخاب کند و باقی را کنار بگذارد.

ببینیم چطور می‌توان شانس رسیدن صاحب یک رزومه به مصاحبه را بالا برد.     

کمی بیش از نیمی از کاندیداها (56 درصد) گفته‌اند که قبل از استخدام درشغل فعلی‌اشان فقط در یک یا دو مصاحبه شغلی شرکت کرده‌اند. بیش از 30 درصد آنها گفته‌‌اند که قبل از استخدام در کار فعلی‌اشان لازم شده تا در پنج مصاحبه شغلی یا بیشتر شرکت کنند.

نکته جالب و البته تعجب برانگیز برای خود ما در این بررسی این بود که تقریبا نصف پاسخ‌دهندگان (46 درصد) گفته‌اند که بعد از مصاحبه شغلی‌اشان در مورد نتیجه کار هیچ‌گونه پیگیری (follow up) انجام نداده‌اند. این موضوع حتی شامل نفرستادن نامه یا یادداشت تشکر((Thank you note برای مصاحبه‌کننده هم می‌شود.

انجام ندادن این مرحله حساس می‌تواند تاثیر زیادی در نتیجه مصاحبه شما داشته باشد. این نامه یا یادداشت در واقع نشان‌دهنده حسن نیت شماست برای تشکر از وقتی که مصاحبه‌کننده برای دیدار با شما و صحبت در مورد درخواست شما صرف کرده است. بهترین حالت این است که یک مصاحبه‌شونده دقیق و باهوش طی یک یادداشت مودبانه از زحمات مصاحبه کننده خود تقدیر کند. با نادیده گرفتن و فراموش کردن این قسمت ممکن است ناخواسته خود را از گروه کاندیداها خارج کنید.

حتی می‌توان در این یادداشت و پیگیری بار دیگر به میزان علاقه‌مندی و اشتیاق خود برای همکاری و این‌که تا چه حد خود را انتخاب مناسبی برای این شغل می‌دانید اشاره کنید. در این یادداشت با اشاره به مفاد مصاحبه به مصاحبه‌کننده خود نشان می‌دهید که تا چه اندازه به جزئیات دقت داشته اید و اطلاعات اصلی و مهم در خاطرتان مانده است.

در واقع طی کردن این چند گام اضافی پایانی در مسیر کاریابی سبب می‌شود تا از باقی افراد متمایز شوید و این موضوع به کارفرما نشان می‌دهد که شما تا چه حد برای به دست آوردن این کار تلاش می‌کنید و همیشه همین افراد هستند که زودتر و قبل از دیگران کار را به چنگ می‌آورند.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید. 



هشدار: همه حقوق این مطلب متعلق به سایت کاریابی بین المللی کنپارس است و استفاده غیر مجاز از آن موجب تعقیب قانونی است. برای اطلاع از چگونگی استفاده مجاز از این مطلب آیین نامه مربوطه را اینجا بخوانید.
چهار شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۳ در ۰۱:۰۸:۱۶ ب.ظ - برگردان نادیا غیوری - پیوند همیشگی
تعداد بازدید: ۳۰۱۲ Bookmark and Share - به اشتراک بگذارید

ورود به سایت

شما مجوز مشاهده ادامه این مطلب را ندارید.
مطالعه متن کامل بیشتر مقالات این سایت تنها برای اعضا امکان پذیر است. عضویت در سایت رایگان و سریع است. اگر عضو نیستید، از اینجا ثبت نام کنید.

آخرین اخبار و مقالات پیرامون کار در کانادا:

حق تکثیر، نوشتار سلب مسئولیت و سیاست حفظ حریم شخصی

کلیه حقوق این نوشته برای کاریابی بین المللی کنپارس محفوظ است.

کلیه حقوق این نوشته برای کاریابی بین المللی کنپارس محفوظ است.
کلیه محتوای این وب سایت (شامل اخبار، مقالات و سایر مطالب، جز در مواردی که صراحتا ذکر شده است) توسط تیم متخصص نویسندگان کاریابی بین المللی کنپارس تهیه شده است. نقل مطالب در سایر سایت ها، تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به خود مطلب مجاز است. چاپ و نشر مطالب این وب سایت در خارج از محیط اینترنت تنها با اخذ اجازه کتبی از کاریابی بین المللی کنپارس مجاز است. استفاده از مطالب این وب سایت در سایت های دیگر بدون درج منبع، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در صورت مشاهده، کاریابی بین المللی کنپارس با استفاده از کلیه ابزار های قانونی در دسترس خود، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام خواهد کرد.
جهت اطلاع از نحوه لینک دادن به مطالب سایت، این مطلب را مطالعه نمایید.

نوشتار سلب مسئولیت (Disclaimer):
نویسندگان مطالب این وب سایت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مطالب هنگام تهیه بدون اشتباه و کامل باشند. با این وجود، کاریابی بین المللی کنپارس هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مطالب وب سایت و برداشت های شخصی خوانندگان از آنها قبول نمی کند.
بدیهی است مسئولیت کاریابی بین المللی کنپارس در قبال مشتریان و در چارچوب قرارداد منعقد شده محفوظ است.

سیاست حفظ حریم شخصی (Privacy Policy):
در مجموعه کنپارس ما سرویسهای (خدمات) مختلفی به افراد جویای کار در چارچوب قوانین حاکم ارائه میکنیم. برخی از این خدمات در زمینه های فرهنگی، خبری، اطلاع رسانی عام المنفعه و غیر انتفاعی هستند و برخی جنبه ی تجاری دارند.
مجموعه کنپارس همواره به آنچه در سیاست حفظ حریم شخصی و حراست از اطلاعات شخصی موکلین، مشتریان خدمات و سرویسهای مختلف و کاربران وبسایتها و اپلیکیشن‌های وابسته به کنپارس آمده است پایبند است.

این امکان به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

جستجو در سایت :

راهنمای جستجو:
 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
  "قوانین مهاجرت"
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
  مهاجرت پرستاران
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از title: استفاده کنید. مانند:
  title:مهاجرت پرستاران
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از body: استفاده کنید. مانند:
  body:بهداشت دهان و دندان
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از brief: استفاده کنید. مانند:
  brief:کالج های انتاریو
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان"

 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.


با عرض پوزش، کلیک راست بر روی صفحه تنها برای اعضا سایت فعال است.
لطفا در صورتی که عضو سایت شده اید، از کلید سمت راست صفحه سایت برای ورود به سایت استفاده فرمایید.

البته، اگر مایل به ورود نیستید، می توانید در بیشتر مرورگر ها:
جهت باز کردن یک لینک در صفحه جدید، هنگام کلیک کلید شیفت (Shift) را نگه دارید.
جهت باز کردن یک لینک در تب جدید، هنگام کلیک کلید کنترل (Control) را نگه دارید و یا از کلید وسط ماوس جهت کلیک کردن استفاده فرمایید.